Fremagende og let sejlet Wing, med masser af power og energiforbrug hurtig opplaning
Wingen er stabil og velfungerende i både svag og hård vind. Og velegnet til både SUPs og foil boards
Leveres komplet med WING, håndleash og taske
Med bløde håndtag / Soft handles
SCORE er for alle, der ønsker at føle ren lykke på vandet - fra nybegynder til de professionelle. ENSIS wings er kendt for høj ydeevne, og SCORE vil "blæse dig bagover" med sin kraft og stabilitet. Det vil få dig til at foliere i næsten ingen vind, mens den forbliver ekstremt stabil og kontrollerbar selv under de mest stormfulde forhold. De mange mulige størrelser af hver wing størrelse er specielt designet til at give dig en bredt spænd af vind styrker og din vægt.
Findes i str 2,5, 3,5, 4,5, 5,2, 6,0
Leveres komplet med WING, håndleash og taske
Pakken indeholder
SKU | E25.21.100.BLUE |
---|---|
Brand | Ensis |
Surfline har eksisteret som specialbutik inden for vand og skisport siden 1982. Vi er special butikker med specialuddannede specialnørder (og flinke folk) som ekspedienter. I butikkerne sætter vi en ære i at tage os tid til at sætte os ind i dit behov og drømme hvad enten de omhandler vand eller sne. Vi ved noget om de ting vi sælger og vi tester selv gearet på ture og ekspeditioner.
Vi er idag over 45 ansatte der alle brænder for det samme som dig! Vi er stolte over fortsat at kunne præsentere alt det fede grej fra verdens største og bedste producenter - både til vand og til sne. Vi glæder os til at betjene dig enten i butikkerne eller på Surfline.dk
Salg & service
86 17 67 65
info@surfline.dk
Surfline AARHUS
Gåseagervej 12
8250 Egå
Surfline KØBENHAVN
Generatorvej 39
2850 Søborg